Volný čas

V letním období se stává Lipno vyhledávaným centrem vodních sportů. Cyklisté mohou využít v okolí Lipna stovky kilometrů cyklistických tras. Milovníci přírody a pěší turistky mohou poznávat Šumavu za pomoci stovek kilometrů klasických turistických tras. Rybáři mohou využít Lipno od jara do podzimu a pro milovníky zimních sportů je připraven dostatek upravených sjezdovek i běžeckých tratí.

Výletní parníky

Parník na lipněFirma Rosenberger Lipno Line provozuje osobní lodní dopravu na lipenské přehradě. Disponuje dvěma loděmi o celkové kapacitě 164 míst. Pravidelně jsou k dispozici dvě vyhlídkové trasy ale stejně tak je možné objednat si zvláštní okruh, cathering nebo jízdy vyhlídkovým člunem.

Vodní sporty

Plachetnice na LipněWindsurfing

Stále oblíbenější sport, který se dá na Lipně provozovat téměř kdekoli.

Jachting

Díky rozlehlé vodní ploše je jachting dalším rozšířeným sportem na Lipně. V oblasti existuje několik Yacht klubů a přístavišť včetně potřebné infrastruktury (spuštění na vodu, přístavní boxy, prodej potřeb a doplňků atd.).

Vodáci

Patrně nejrozšířenějším vodním sportem je sjíždění Vltavy na kánoích, raftech či jiných plavidelch.

Koupání

Na levém břehu Lipna je množství písečných či travnatých veřejných pláží, které je možno využít ke koupání, opalování a relaxaci.

Marina Lipno

Marína LipnoKoupání v jezeru, kouzelné zámky a dobré pivo. Co si přát víc?
Příroda a kultura ovlivňuje krajinu, ve které leží Landal Marina Lipno. Park leží přímo u jezera a cílů na výlet je tady dost.

Park

  • Vzdálenost: cca 205 km z Prahy, cca 270 km z Brna, cca 30 km z Českého Krumlova
  • Přímo na břehu jezera Lipno
  • Park bez aut (centrální parkoviště)

Rybaření

Rybář na LipněLipno je vyhlášeným rybářským revírem a rybaření je jedním z nejčastějších důvodů pro návštěvu regionu Lipenska.

Tomu odpovídá i nabídka služeb (výrazné slevy pro rybáře v období mimo turistickou sezónu, půjčovny lodí a vybavení, prodej rybářských lístků atd.) Lipenskou rybou je bezesporu candát, vyhlášené jsou i lipenské štiky (1979 štika 138 cm, 25,4 kg).
(Některé penziony a chaty nabízejí i nadstandardní služby pro rybáře jako např. mrazák pro úlovky, zajištění živé návnady ale i přípravu rybích specialit z ryb které rybář uloví.)

Golfové hřiště

Golfové hřištěGolfové hřiště a zároveň Lipno Golf Club - člen ČGF se nachází u Lipenské přehrady v nádherné krajinné atmosféře s možností veškerého přírodního a sportovního vyžití. Spolu s Marinou Lipno je zahrnuto do plánovaného konceptu rozvoje obce Lipno n/Vlt

Golfové hřiště a jeho realizace je pojata takovým způsobem, aby bylo plně využito přírodního rázu krajiny, které se zde pro golfovou hru přímo nabízí. Při realizaci záměru nám pomáhali pánové Jiří Vozka a Hans Erhardt a svou radou přispěli i špičkoví hráči jako např. Amara Hudcová, Petr Mrůzek a Roman Chudoba.

Ski areál Lipno Kramolín

Lyžařský vlek na Kramolíně

  • Lanovky a vleky.
  • Sjezdovky.
  • Snowboard.
  • Běžky.